Det er cyclingnews.com som først melder dette.
Fizik er sammen med Selle Italia giganter på setemarkedet, og du skal ikke ha syklet lenge for å kjenne til produkter som Arione, Aliante eller Antares. Fizik ble også raskt populære da de begynte med sko, og nå ser de ut til å ta sikte på nok en gren innenfor sykkelutstyr.
Det er mange utstyrsprodusenter som har slitt med å slå gjennom på hjelmmarkedet, og det er ikke godt å si om Fizik kommer til å gjøre suksess her heller. Særegne Catlike er gjenoppstått i ny drakt etter en konkurs, og Canyon forsøkte seg i fjor med et heller dårlig forsøk på en hjelmrevolusjon.
Visuelt sett ligner denne første hjelmen fra Fizik på POC Omne, som er en allrounder med aerodynamiske tendenser. Mange vil også synes at den ligner litt på Smith sine landeveishjelmer. Vi mistenker at denne nye Fizik-hjelmen er rettet mer mot terreng, grus og opplevelser, aktiviteter der hastighetene er lavere og behovet for ventilasjon kan være viktigere enn aerodynamikk.
LES OGSÅ

Canyon har lansert sin første sykkelhjelm: Disruptr CFR. Denne historien er forbausende lik den gangen de lanserte en sykkel med to styrer.

Den hullete hjelmen fra Catlike er elsket og hatet. Nå kommer Catlike Whisper II - her er historien om verdens endelige farvel med de 39 hullene fra Spania.
Bak ser vi et klassisk dreiesystem som er vanlig i mange hjelmer, og en gul sirkel-logo indikerer at Fizik har valgt å bruke MIPS-teknologi.
Skoene og setene deres er i høyere prisklasse, så vi tør anta at den nye hjelmen vil koste et sted mellom 2-og 3000 kroner.
De som har vært med en stund vet at det ikke er første gang Fizik satser på nye produkter. De har tidligere gjort forsøk på utstyr som setepinner, stem og styrer, uten nevneverdig suksess.